AI-Speaker
Słucham Cię

ASYSTENT, KTÓRY CIĘ ROZUMIE!

Prezentujemy urządzenie, które mówi i słucha

Inteligentny asystent

Wbudowany komputer pozwala na sterowanie głosem dzięki czemu posłuchasz ulubionego radia, piosenek, podcastów i audiobooków, zapytasz o pogodę oraz wyszukasz informacji w serwisach internetowych.

Inteligentny dom

Nasza platforma pozwala na głosowe sterowanie urządzeniami, wykrywanie zdarzeń oraz automatyzację kontroli. Ty decydujesz, czy sterować głosem i aplikacją czy głosem i pilotem.

Mnóstwo możliwości

System oparty jest na sprawdzonych otwarto-źródłowych rozwiązaniach, dzięki czemu możemy komunikować się i sterować ponad tysiącem platform i komponentów.

Funkcjonalność

Oto, co wyróżnia naszego asystenta

Mikrofon

Sterowanie głosem

Pilot zdalnego sterowania

Sterowanie bezprzewodowe (radiowe)

Aplikacja

Zarządzanie biblioteką audio

Automatyka domowa

Steruj urządzeniami w domu

USB

Odtwarzanie z pamięci zewnętrznej

WiFi

Łączność z Internetem

Analogowe wyjście audio

Podłączenie słuchawek

HDMI

Podłączenie telewizora lub monitora

Wydajność

Optymalnie dobrane elementy

Udostępnianie audio dla rodziny

Współdzielenie treści z bliskimi

Inne funkcjonalności

Informacje, pogoda i wiele więcej

Serwisy muzyczne

Muzyka, audiobooki, radio, podcasty

Historia

Historia naszego głośnika.

 • Maj 2016 - Grudzień 2016

  Radio internetowe sterowne pilotem

  Początki historii naszego głośnika można zacząć od powiedzenia „potrzeba jest matką wynalazków”. Chcieliśmy zbudować osobie niewidomej radio internetowe sterowane pilotem radiowym. Urządzenie powstało na bazie mini komputera Raspberry Pi, serwera muzycznego Mopidy oraz autorskiego plugina. Z biegiem czasu pojawiały się kolejne funkcjonalności, takie jak sterowanie głosem, sprawdzanie pogody, wyszukiwanie informacji w Wikipedii, odtwarzanie muzyki, radia, audiobooków czy podcastów. Ciągle rozwijamy możliwości urządzenia i dodajemy kolejne usługi.

 • Styczeń 2017 - Luty 2017

  Dodanie głośnika

  Kiedy sterowane głosem radio już działało, skupiliśmy się na dźwięku. W celu poprawienia jakości odtwarzanych treści audio postanowiliśmy zintegrować urządzenie z pełnozakresowym markowym głośnikiem. Szybko doszliśmy do wniosku, że aby osiągnąć zamierzony efekt, potrzebujemy minimum dwóch głośników zintegrowanych z pasywnymi membranami. Po wypróbowaniu wielu tworzyw i materiałów w różnych kształtach zdecydowaliśmy, że do wykonania obudowy wykorzystamy jeden kawałek litego drewna.

 • Marzec 2017

  Start prac nad aplikacją webową

  Aby ułatwić konfigurację urządzenia, dodawanie nowych usług, odtwarzanie i zarządzanie biblioteką audio, rozpoczęliśmy prace nad webową aplikacją z responsywnym interfejsem przyjaznym użytkownikowi. Naszym celem jest umożliwienie intuicyjnego i łatwego sterowania głośnikiem z dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę internetową.

 • Kwiecień 2017

  Drewniana koncepcja obudowy

  Projektując obudowę, zdecydowaliśmy się na wykonanie jej z drewna. Naszym ambitnym celem jest otrzymanie naturalnego brzmienia i ponadczasowego wyglądu.

 • Czerwiec 2017

  Budujemy społeczość wokół projektu

  Na naszej stonie na Facebooku znajdziesz zdjęcia, video i artykuły, które pojawiły się na nasz temat.

 • Bądź
  częścią naszej
  historii!

Zespół

Razem tworzymy coś wielkiego

Andrzej

Software Developer

Sebastian

Hardware Engineer

Celina

Customer Development

Bartosz

Software Developer

Michał

Graphic Designer

Ryszard

Senior Tester

Tomasz

Prototype Engineer

Anżela

Marketing

Joanna

Web Designer

Piotr

Sound

Ania

Communictions Director

Kasia

Social Media

Znamy się od wielu lat i dobrze nam się razem pracuje. Postanowiliśmy stworzyć inteligentny głośnik według własnego projektu i wszystko wskazuje na to, że nam się to udało!

Media o nas

Głośnik, o którym się mówi!

Mam Startup

"Inteligentny głośnik AI Speaker pozwoli użytkownikom słychać muzyki, wyszukiwać informacji w sieci i nie będzie zbierać danych o domownikach kiedy nie będą sobie tego życzyć. Polacy już tworzą jego prototyp i niebawem ruszą z kampanią crowdfundingową. Liczą, że pokonają Amazon, Apple i Google."

Przeczytaj więcej
logo

Express-miejski.pl

"Kilka lat temu tato mieszkanki Szczepanowa stracił częściowo wzrok. Jej najbliżsi wpadli na pomysł skonstruowania dla niego głośnika obsługiwanego głosem."

Przeczytaj więcej

Tabletowo

Amazon Echo i Google Home zapoczątkowały modę na inteligentne głośniki. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń, ale wciąż żadne z nich nie jest w stanie porozumieć się z użytkownikiem po polsku. Grupa ambitnych Polaków postanowiła więc stworzyć swoją własną propozycję, z którą pogadamy jak z koleżanką lub kolegą."

Przeczytaj więcej

Android.com.pl

"Wiele firm dąży do tego, aby wszystko obsługiwać głosowo. Obecnie skupiamy się na dotykowych poleceniach, a zapewne kolejnym krokiem będą… myśli? Czas pokaże. Obecnie trwa swego rodzaju rewolucja wśród asystentów głosowych, wyposażonych w sztuczną inteligencję. To ona jest tak naprawdę podstawą wielu rozwiązań, z których dzisiaj korzystamy."

Przeczytaj więcej
logo

Antyradio.pl

"Polacy kończą prace nad inteligentnym głośnikiem, który nie będzie permanentnie inwigilował swoich właścicieli."

Przeczytaj więcej

Radio Zet

"Prace nad głośnikiem AI-Speaker rozpoczęły się w maju 2016 roku – początkowo miało to być urządzenie umożliwiającej głosowe sterowanie radiem. Z biegiem czasu rósł jednak apetyt konstruktorów na stworzenie czegoś znacznie ambitniejszego."

Przeczytaj więcej
logo

Komputer Świat

"Początki projektu Ai Speaker sięgają maja 2016 roku. Wtedy powstał pomysł związany ze stworzeniem radia internetowego, które mogłoby być sterowane przez osobę niewidomą. Z czasem powstała koncepcja głośnika modułowego, jak z klocków Lego i tak narodził się pierwowzór Ai Speakera."

Przeczytaj więcej
logo

INN Poland

"Ponad rok temu grupka polskich konstruktorów postanowiła zbudować urządzenie, które zastąpiłoby tzw. inteligentne głośniki, jakie w ofercie mają Google i Amazon. Również Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek swojego rozwiązania. Ale Polacy mogą być pierwsi. Projekt trafi w listopadzie na platformę Kickstarter, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł zamówić go w przedsprzedaży. Głośnik będzie się nazywał AI-Speaker. "

Przeczytaj więcej
logo

Instalki.pl

"AI Speaker to projekt polskiego zespołu, który ma być odpowiedzią na inteligentne głośniki od Google i Amazonu. Pod jednym względem już teraz można powiedzieć, że będzie on lepszy. Urządzenie przemówi w języku polskim."

Przeczytaj więcej
logo

dobreprogramy.pl

"AI Speaker to głośnik z polskojęzycznym asystentem mowy, który ma być odpowiedzią na konkurencyjne urządzenia od Amazona czy Google. Czy spełni pokładane w nim nadzieje? Jak zapewniają twórcy, w przeciwieństwie do urządzeń dostępnych na rynku, AI Speaker nie będzie podsłuchiwał domowników, dostarczy im za to wysokiej jakości audio."

Przeczytaj więcej
logo

MobileTrends.pl

"Wydawałoby się, że inteligentny głośnik, który rozumie i mówi po polsku, jeszcze przez wiele lat pozostanie poza naszym zasięgiem. Grupa pasjonatów z Dolnego Śląska postanowiła jednak skrócić czas oczekiwania i zaspokoić rodzimy rynek nieco wcześniej."

Przeczytaj więcej
logo

roland

"Zaczynali rok temu tworząc inteligentny głośnik, który miał pomóc osobie borykającej się z problemami ze wzrokiem. Po roku jest o nich coraz głośniej w mediach. Kim są i czym jest stworzony przez nich inteligentny głośnik?"

Przeczytaj więcej
logo

INN Poland

"Ich produkt może być globalnym hitem. Jeśli ktoś może pobić Google'a i Amazona, to tylko ta polska firma”

Przeczytaj więcej
logo

Telepolis.pl

"AI-Speaker - polski asystent głosowy odpowiedzią na Alexe. Polacy pracują nad stworzeniem inteligentnego centrum rozrywki z mówiącym po polsku asystentem głosowym. Prace są na bardzo zaawansowanym etapie."

Przeczytaj więcej

Pierwszy produkt

We wrześniu 2018 roku rozpoczeliśmy sprzedaż naszego pierwszego produktu - bramki IoT z asystentem głosowym.
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/AI-Speaker

Oficjalnym dystrybutorem naszych urządzeń jest firma Botland
Możesz też polubić i obserwować naszą stronę na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o postępach w projekcie i kolejnych urządzeniach w naszej ofercie.