Przejdź do głównej zawartości

Pełny reset aplikacji

Wykonanie pełnego resetu aplikacji

Pełny reset aplikacji polega na usunięciu wszystkich ustawień i kodów aplikacji Asystent domowy na bramce i nadpisaniu ich domyślnymi, najnowszymi kodami i ustawieniami. Pełny reset aplikacji to bezpieczny i prosty sposób na rozwiązywanie problemów z urządzeniem

Wskazówka

Jeśli eksperymentujesz z ustawieniami systemu, tworzysz własne integracje, zmieniasz kody na bramce, nadpisujesz konfigurację i coś działa nie tak, to opisany tu Pełny reset aplikacji jest zalecanym bezpiecznym sposobem na rozwiązywanie problemów z systemem.

Jeżeli nie definiowałeś własnych integracji i konfiguracji, to ten sposób może być najwygodniejszy do szybkiej aktualizacji systemu.

Od strony użytkownika wykonanie tego kroku jest bardzo proste i sprowadza się do przejścia do ustawień serwisu Asystent domowy na bramce i wybrania opcji z menu aplikacji - tak jak to pokazano na wideo poniżej. Cały proces jest szybki, restart zajmuje około 4 minuty (jeśli mamy łącze internetowe z transferem na poziomie 10 Mbps). Trwa to tak szybko, ponieważ nie musimy analizować, pobierać i aktualizować wszystkich zainstalowanych pakietów systemu, jak to ma miejsce podczas normalnej aktualizacji.

Ustawienia serwisu Asystent domowy

Ustawienia serwisu Asystent domowy

Uwaga

Uwaga! po takim resecie / takiej aktualizacji mamy kompletnie nowy system Asystent domowy z domyślnymi ustawieniami i część urządzeń może wymagać ponownej integracji z bramką.

Jeśli wykonałeś wcześniej działającą kopię konfiguracji, to po wykonaniu resetu możesz ją przywrócić korzystając z opcji kopia zapasowa konfiguracji

Co się dzieje podczas resetu ustawień Asystenta domowego do domyślnych

Technicznie procedura polega na wykonaniu dwóch kroków:

  1. Skasowaniu wszystkich bieżących kodów i konfiguracji użytkownika.
  2. Pobraniu spakowanej paczki startowej z najnowszą wersją kodów i konfiguracji Asystenta domowego.

Pierwszy krok nie różni się niczym od wyczyszczenia danych w aplikacji Android. Dlatego zamiennie zamiast uruchamiać reset z ustawień Asystenta domowego można, wyczyścić dane w aplikacji i po ponownym uruchomieniu system sam zainstaluje najnowsze kody.

Pierwszy krok

Przebieg pełnego resetu na wideo