Skip to main content

Przywracanie ustawień fabrycznych urządzenia

Urządzenie działa na specjalnie zmodyfikowanej wersji systemu Android (custom build). Ta wersja Androida posiada preinstalowany system “Asystent domowy” oraz wszystkie aplikacje pomocnicze systemu.

Przywracanie ustawień fabrycznych jest przywracaniem systemu do jego pierwotnego/fabrycznego stanu poprzez usunięcie wszystkich informacji zapisanych na urządzeniu. W ten sposób skutecznie usuniesz wszystkie dane, ustawienia i aplikacje, które zainstalowałeś na urządzeniu po jego zakupie.

ostrzeżenie

NIE rób tego jeśli nie prosi cię o to serwis AIS.

Jeśli wykonasz reset do ustawień fabrycznych to zmieni się unikalny identyfikator bramki -> Secure Android ID.

Jeśli wykonasz reset do ustawień fabrycznych to na DEV3 możesz stracić dostęp do konta root -> wyjaśnienie na forum.

Uwaga

Przywrócenie urządzenia do pierwotnych ustawień producenta wykonuje się, aby rozwiązać poważny problem z urządzeniem, którego nie daje się rozwiązać w inny sposób.

System jest w fazie intensywnego rozwoju (wydajemy nową wersje średnio co 3 tygodnie), dlatego wersja fabryczna może odbiegać od wersji aktualnej - pierwsze uruchomienie i ponowna instalacja wszyskich składowych może potrwać znacznie dłużej niż zwykle i może wymagać dodatkowych kroków.

Wskazówka

Jeśli eksperymentujesz z ustawieniami systemu, tworzysz własne integracje, zmieniasz kody na bramce, nadpisujesz konfigurację i coś działa nie tak, to Wykonanie pełnego resetu aplikacji. Polegające na usunięciu wszystkich ustawień i kodów aplikacji Asystent domowy na bramce i nadpisaniu ich domyślnymi, najnowszymi kodami i ustawieniami - jest zalecanym bezpiecznym sposobem na rozwiązywanie problemów z systemem.

Przywracanie ustawień fabrycznych wykonuj po konsultacji i pod kontrolą serwisu AI-Speaker.

ostrzeżenie

Przywracanie ustawień fabrycznych urządzenia, to procedura, która polega na cofnięciu się z wersją systemu do... ustawień fabrycznych (do wersji systemu z dnia zakupu).

Żeby otrzymać opis, jak wykonać Przywracanie ustawień fabrycznych urządzenia napisz do nas: [email protected]